Ewa Grochowska, ur. 1976, od wielu lat zajmuje się kulturą etnomuzyczną centralnej i południowo – wschodniej Polski oraz szerzej - w Europy środkowo – wschodniej (szczególnie śpiewem tradycyjnym). Jest także uczennicą Jana Gacy z Przystałowic Małych, uczy się tradycyjnego – „kajockiego” – stylu gry na skrzypcach.

Związana z Fundacją „Muzyka Kresów” z Lublina (jako uczestnik i wykładowca Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej), Podróżniczym Kolektywem Skrzypcowym z Olsztyna, a także z Kapelą Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej.

Z wykształcenia filozof, zajmuje się problematyką zbawienia w religiach, kulturach i systemach myślowych.

Agata Harz, ur.w Kairze w 1965 roku, później mieszkała w Belgradzie i Warszawie. Z zamiłowania śpiewaczka, z wykształcenia orientalistka. Zajmowała się różnymi technikami wokalnymi (m.in. śpiewem klasycznym i współczesnym). Śpiewała w chórze "Lutnia", a później "Cantio polonica" (1977-87). W latach 1985-88 aktorka studenckiego Teatru Poga przy klubie Riviera-Remont w Warszawie. Współtworzyła awangardową grupę Księżyc (por. hasło w wikipedii).

Od lat praktykuje śpiewanie białym głosem tradycyjnych pieśni polskich, głównie z Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza, a także poleskich i serbskich. W I poł. lat 90-tych poznała dzięki nagraniom Archiwum im. J. i M. Sobieskich Instytutu Sztuki PAN) sztukę śpiewu Anny Malec (1910-91) z Jędrzejówki na Roztoczu i od tej pory jest wielką admiratorką oraz propagatorką jej stylu śpiewania oraz repertuaru.

Współpracuje ze Stowarzyszeniem "Dom tańca" od początku jego istnienia. W latach 2005-06 zrealizowała autorski projekt pt. "Muzyka jednej wsi - Łukowa" w Biłgorajskiem. Od 2005 prowadził cykl warsztatów pt. "Wniebogłosy"  (m.in. na Taborach Domu Tańca, w Instytucie Kultury Polskiej UW, w Klubie Tyndyryndy na Festiwalu w Kazimierzu).  Współtworzy kapelę Wędrowiec.

Warsztaty poniedziałek-środa oraz piątek-sobota 10.00-12.00.

Agata Harz i Ewa Grochowska w czasie spotkań "Ałotuło" na Roztoczu.